W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r., dziewięcioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło sakrament Komunii Świętej.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się przed wejściem do kościoła, gdzie przybyły ksiądz proboszcz Marcin Tomczyk powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały księdzu proboszczowi, rodzicom, katechetom i służbie ołtarza za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Po południu dzieci spotkały się w kościele na nabożeństwie, podczas którego otrzymały pamiątkowe obrazki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.