Kolejny Piknik u Farorza już za nami!

2 lipca w Domecku odbył się 12. Piknik u Farorza. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (poranny deszcz i wiatr), po raz drugi w ciągu dwunastu lat, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu imprezy do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku.

Mimo zmiany miejsca biesiadowania – parafianie i goście pojawili się w bardzo licznym gronie. Prędko zapełnili salę balową w OSP oraz miejsca pod parasolami i wiatą na zewnątrz. Na każdego czekały słodkości w postaci kołacza i lodów, kawa, zimne napoje (również te z pianką) oraz smakołyki z grilla. Biesiadowanie swoim śpiewem uświetnili m. in.: schola parafialna Cantare Cordis, Julia Kurc, Maxima Mania, Samanta Miensok i Kamil Janoszek. W międzyczasie dzieci mogły pobawić się z animatorem oraz poskakać na „dmuchańcach”. Dorośli spędzali czas na wspólnych rozmowach, śpiewach mieli także możliwość zakupienia cegiełek. Gośćmi specjalnymi popołudnia był Jacek Kierok z żoną Jolantą, po nich wystąpiła Orkiestra Dęta z Prószkowa. Oczywiście jak co roku, wielu uczestników nie mogło doczekać się losowania nagród głównych, ufundowanych przez sponsorów pikniku. Po losowaniu nagród odbyła się zabawa taneczna. Spotkanie w Domecku nagłaśniał DJ FRED z Komprachcic a poprowadziła ją nasz parafianka – Joanna Wicher. Dziękujemy organizatorom z Pucnika i ich pomocnikom z Domecka za przygotowanie wspaniałej imprezy. My już dziś zapraszamy za rok, w pierwszą niedzielę lipca, na kolejny Piknik u Farorza!