Październik miesiącem różańca świętego – galeria różańców

Październik tradycyjnie jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej.

Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe. Rozważanie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie, każda z tajemnic koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi i pomaga nam naśladować ich w naszym życiu codziennym.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Domecku wykonali własnoręcznie przepiękne różańce, które pojawiły się w naszym kościele w postaci galerii prac. Pojawiły się m. in. różańce z darów jesieni, chleba, makaronu, płatków śniadaniowych, słodyczy, nakrętek warsztatowych, z papieru. Parafianie z wielkim podziwem oglądali prace najmłodszych członków naszej wspólnoty. Z pewnością czas spędzony z rodziną podczas wykonania przepięknych różańców pozostawił wiele pozytywnych wspomnień.