W czwartek 11 czerwca 2020 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwane „Bożym Ciałem”. Uroczystości Bożego Ciała to święto Eucharystii. Przypominają niezwykły cud, który Jezus Chrystus dokonał w Wielki Czwartek. Wtedy podczas ostatniej wieczerzy dokonał przemiany chleba i wina w swoje ciało i krew.

Po Komunii św. rozpoczęła się procesja eucharystyczna na terenie placu kościelnego do 4 ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców parafii.

I ołtarz – przygotowany przez mieszkańców Domecka;

II ołtarz – przygotowany przez mieszkańców Nowej Kuźni;

III ołtarz – przygotowany przez mieszkańców Pucnika;

IV ołtarz – przygotowany przez mieszkańców Domecka.

Przy każdym ołtarzu została odśpiewana Ewangelia i udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie procesji przy ostatnim ołtarzu odśpiewano hymn Te Deum Laudamus.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości oraz wszystkim, którzy, mimo obostrzeń, włączyli się w procesję Bożego Ciała – za publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.