Od Wielkiego Czwartku Kościół Katolicki rozpoczyna uroczyste Triduum Paschalne, w czasie którego wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek w naszej parafii uczestniczyliśmy we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, Po zakończeniu Wieczerzy ks. Proboszcz przeniósł Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji, zwanej „Ciemnicą”, gdzie wierni mogli przy Nim czuwać do późnych godzin wieczornych.

Wielki Piątek jest dla wszystkich wierzących dniem szczególnej zadumy i refleksji. Kościół nie sprawuje Eucharystii koncentrując się na rozważaniu męki i śmierci Chrystusa. Wieczorem w naszym kościele odprawiona została niepowtarzalna Liturgia Męki Pańskiej. Liturgia rozpoczęła się od Drogi Krzyżowej i procesji, w ciszy. Zgodnie z liturgicznym obrzędem, Wielkiego Piątku kapłan, kładąc się krzyżem modlił się przez chwilę w ciszy. Po Ewangelii Męki Pańskiej i dłuższej i bardziej uroczystej niż zazwyczaj modlitwie powszechnej nastąpił najważniejszy moment – adoracja Krzyża, podczas której wierni poprzez ucałowanie krzyża oddali mu hołd. Na zakończenie uroczystości, przy dźwiękach kołatek, odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem do Bożego Grobu, gdzie miała miejsce adoracja w ciszy.

W Sobotę wieczorem w naszej parafii odbyła się Wigilia Paschalna w Świętą i Wielką Noc Zmartwychwstania. Rozpoczęła ją liturgia światła. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Proboszcz, który poświęcił ogień, od którego zapalił paschał – symbol Zmartwychwstałego Chrystusa. Paschał został uroczyście wniesiony do świątyni, gdzie wierni zapalali przyniesione przez siebie świece. Zwieńczeniem obrzędu światła była zaśpiewana pieśń Orędzia Wielkanocnego, a po nim liturgia Słowa, podczas której po czterdziestodniowej przerwie po raz pierwszy rozlega się radosne Alleluja. Po homilii ks. Proboszcz poświęcił od paschału wodę chrzcielną. Przy zapalonych świecach odnowiliśmy swoje przyrzeczenia chrzcielne, a po nich nastąpiła Liturgia Eucharystyczna. Ceremonię Wigilii Paschalnej zakończyło uroczyste błogosławieństwo.