Nasza parafia już 10 lat pomaga potrzebującym rodzinom w ramach przedświątecznej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku z bazy rodzin została wybrana 94-letnia samotna Pani Zofia z Opola. Wśród jej potrzeb znajdował się sprzęt gospodarstwa domowego (kuchenka, czajnik), odzież, jedzenie, wyposażenie domu.

Przed 2 tygodnie, do 4 grudnia trwała w naszym kościele zbiórka środków na te cele. Udało się zebrać 2 900 zł. Dzięki temu zostały zakupione wszystkie produkty/ przedmioty potrzebne Pani Zofii. 8 grudnia Paczka została spakowana, następnie 10 grudnia (Weekend Cudów) trafiła do magazynu, skąd wolontariusze dostarczyli ją Pani Zofii.

Otrzymaliśmy relację z wręczenia Szlachetnej Paczki:

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Weekend Cudów jest momentem kulminacyjnym dla wszystkich, którzy biorą udział w Szlachetnej Paczce. To właśnie w te dwa dni ma miejsce niezwykłe spotkanie: potrzebujących rodzin, Darczyńców, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc oraz Wolontariuszy, którzy łączą to wszystko w całość. To właśnie wtedy rodzina otrzymuje niezbędną, ale też bardzo konkretną pomoc. Przygotowana przez Państwa pomoc odpowiedziała na najbardziej kluczowe potrzeby pani Zofii. Dzięki temu ten czas był dla niej niezwykły i właśnie dlatego towarzyszyły temu wzruszenie, radość, szczęście, ulga, chwila wytchnienia. Paczka przygotowywana przez Państwa jest dla Rodziny przede wszystkim formą ulgi od zmartwień o jutro, ponieważ dostarczyła mnóstwo przydatnych i niezbędnych rzeczy, które dla nas są zupełnie naturalne i dostępne. Dla rodziny oznacza to długi czas bez trudnych wyborów dotyczących tego, na co mogą sobie finansowo pozwolić. Przygotowana przez Państwa paczka jest dla Pani Zofii także bardzo wyraźnym znakiem, że w tym wielkim, zabieganym świecie, człowiek wciąż pamięta o drugim człowieku, jest znakiem, że nie została sama oraz, że wciąż jest ważna. To niezwykle istotny impuls dla rodziny, który daje siłę do walki o siebie i wiarę we własne możliwości.

W trakcie wnoszenia paczek do mieszkania, pani Zofia nie potrafiła uwierzyć, że wszystkie są dla niej. Jest kobietą, która bardzo lubi rozmawiać, ale w tym momencie zabrakło jej słów. Była w szoku, że odwiedził ją Mikołaj i trzech pomocników. Kiedy wzięła się za rozpakowywanie nie potrafiła uwierzyć, ze ktoś chciał jej pomóc, prawie się popłakała rozpakowując kolejne prezenty, dziękowała Darczyńcom za każdą rzecz, jaką wyciągała z pudełek. Bardzo spodobała jej się kuchenka. Będzie mogła w końcu coś ciepłego sobie przygotowywać w chłodne dni. Popłakała się, gdy zobaczyła dywan, który tak bardzo chciała do pokoju koło łóżka, żeby położyć. Gdy odjeżdżaliśmy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, bo dawno tak nie uśmiechała się od ucha do ucha.

Słowo od Wolontariusza – Opiekun Rodziny

Jest mi niezmiernie miło podziękować wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu paczki. Wszystkie potrzeby kluczowe spełnione i ciut więcej 🙂 Byłem dumny, mogąc przekazać rodzinie pięknie zapakowane paczki i oglądać ich radość w czasie rozpakowania. Chciałbym życzyć z tego miejsca Wesołych Świąt, ciepłych, w rodzinnej atmosferze i oby całe dobro włożone w paczkę wróciło do Państwa ze zdwojoną mocą. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za trud włożony w przygotowanie paczki.