Miło nam poinformować, że nasza parafia znalazła się wśród laureatów konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe pt. „Drewno jest z lasu”. Drewno to niezwykły surowiec i synonim ekologicznego stylu życia. Materiał, z którego zostały wykonane najcenniejsze polskie zabytki i obiekty kultu. Tworzywo dla artystów i rzemieślników. Lasy Państwowe ogłaszają konkurs, który zwraca uwagę na leśne pochodzenie drewna.

Ołtarz Wita Stwosza, małopolskie kościoły UNESCO czy częstochowska ikona Matki Bożej – to najcenniejsze zabytki polskiej kultury i fundament narodowego dziedzictwa. Wszystkie powstały z udziałem drewna. Takich przykładów cennej architektury i dzieł sztuki wykonanych z drewna mamy w Polsce wyjątkowo dużo. Ale drewno jest też surowcem wykorzystywanym w budowie całkowicie współczesnych obiektów, które są nośnikiem gospodarczej funkcji lasu i polskiego modelu trwale zrównoważonej gospodarki leśnej. Konkurs „Drewno jest z lasu” miał na celu promowanie drewna i Lasów Państwowych jako głównego dostawcę tego surowca.

4 grudnia 2022 r. w naszym kościele odbyła się Audycja Muzyczna na temat „Czy organy naszego kościoła są z drewna? Tak! A drewno jest z lasu”. Audycja, podczas której naszym parafianom przybliżono budowę organów, funkcje i sposób działania, połączona była z koncertem muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu muzyków parafii Domecko i uczniów PSM w Opolu.

20 listopada 2022 w ramach projektu „Czy organy naszego kościoła są z drewna? TAK! A drewno jest z lasu” nasi parafianie wraz z ks. Proboszczem udali się na wycieczkę rowerową leśnymi trasami Nadleśnictwa Prószków. Jednym z przystanków była wizyta w drewnianym kościele w Ochodzach.